اقدام پژوهی هشتم، کتاب جدیدالتالیف عربی هشتم، ایجاد علاقه مندی به درس..

مطالب دیگر:
🔑تحقیق درسی با موضوع عايقهاي الكتريكي🔑بررسی تجهیزات شبكه توزيع و انتقال برق تا مصرف🔑بررسی ترانسفورماتورها در صنعت برق و اصول و طرز كار و روابط و محاسباتت ترانسفورماتورها🔑بررسی اجاره به شرط تملیک و عملکرد بانک ها🔑بررسی اهمیت بازاریابی محصولات مختلف کشاورزی🔑بررسی مونوگرافی روستای قلعه حسینیه شهرستان خرمدره🔑بررسی روش های آرام سازی روان و دستیابی به موفقیت🔑بررسي حقوقي مهر المسمي و نقد و بررسي روابط مالي زن و شوهر در حقوق ايران🔑بررسي ميزان آگاهي،‌ بينش و عملكرد پزشكان در مورد روشهاي پيشگيري اضطراري از بارداري (EC)🔑بررسي تأثير آموزش بر روي آگاهي و نگرش بيماران هموفيلی🔑دانلود پاورپوینت: پروژه درس طراحی معماری، بررسی معماری و پلان های مجتمع فرهنگی هنری مشهد🔑بررسی انواع بيماريهاي مقاربتي🔑بررسی نقش مديريت پيامبر در جنگها🔑دانلود تحقيق درس تاسيسات تبريد: پمپ های حرارتي، سيستم هاي حرارتي سازگار با محيط زيست🔑بررسی سوختهای هسته اي و فرايند آن و پسماندهاي هسته‌اي و هزينه هاي خارجي و پيامدهاي زيست محيطي، بهداش🔑پروژه درس استراتژي نظامي قدرتهاي بزرگ با عنوان بررسی كارايي بازدارندگي هسته اي و تأثيرات سياسي تسليح🔑پروژه رشته حسابداری بررسی سیستم سهام شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار🔑شناسایی آلاینده های هوا و چگونگی تأثیر این آلاینده ها بر سلامتی فردی و جمعی و راههای پیشگیری از ور🔑بررسي پارامترهاي هندسي انواع مهاربند زانويي تحت بارگذاری های مختلف، جامع ترین در سطح اینترنت🔑مشخصات ربات های صنعتی و ربات صنعتی جوشکار و طراحی مکانیزم و اجزا و سیستم های عمل کننده هیدرو لیکی رب
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان اقدام پژوهی هشتم، کتاب جدیدالتالیف عربی هشتم، ایجاد علاقه مندی به درس.. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
اقدام پژوهی ,چگونه ,توانستم ,دانش آموزان ,کلاس ,هشتم آموزشگاه ,هجرت ,ملوسان را ,به کتاب ,جدیدالتالیف ,عربی
برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود

اقدام پژوهی چگونه توانستم دانش آموزان کلاس هشتم آموزشگاه را به کتاب جدیدالتالیف عربی هشتم علاقه مند سازم ؟

اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد.

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:28

مقدمه

باید به صورت موجز بیان شود که از همان بدو ورود زبان عربی به ایران ، ما با مشکلات وموانعی بر سر راه آموزش آن روبرو بودیم . از هنگامی که ایرانیان اسلام را پذیرفتند ، در راه توسعه و تقویت زبان عربی از هیچ کوششی فرو گذاز نکردند . در این راه حتی از خود عرب ها هم پیشی گرفتند . کارهایی که ایرانیان در جهت احیای زبان قرآن در زمینه های دستور ، معانی و بیان ، بدیع ، لغت انجام داده اند هیچ قوم دیگری حتی خود عرب ها انجام نداده اند .

اگر به کتاب های تالیف شده از سوی ایرانیان در زمینه تنها ادبیات عرب نگریسته شود ، متوجه خواهیم شد مردم ایران به دلیل عشق و علاقه به قرآن و اسلام ، زبان عربی را زبان یبن المللی اسلامی تلقی می کردند و در تحکیم پایه های آن از جان و دل مایه می گذاشتند . به همین دلیل بودکه امهَات کتب ادب عربی توسط دانشمندان ایرانی به رشته تحریر در آمده است . نمونه ها وشواهدی وجود دارد که نشان می دهد ایرانی ها تا چه اندازه دوستدار زبان عربی بودند و هیچگاه احساس نمی کردند که استفاده از این زبان ملیت و هویت آنها را خدشه دار کند .

همزمان با سیاست قوم گرایی و نژادی بنی امیه و تحقیر غیر عرب ها ، خلفای بنی امیه تلاش میکردند ، سیاست ضد اسلامی خود را در جهتمحو ملت ها و قومیت های غیر عرب با سلاح زور و فشار ادامه دهند . در این راه کار را به جایی رسانده بودند که یکی از کار گزاران خلفای بنی امیه در ایران دستور داده بود که هر کسی به زبان فارسی سخن بگوید ، زبان از کامش در آورده شود!

اگر از بعد تاریخی بخواهیم به مسأله زبان عربی نگاه کنیم ، سیاست های نژادی و ضد اسلامی حکومت های جبار قرون اولیه را در رویگردانی و بی توجهی مردم از این زبان نباید از نظر دور داشت . چرا که ریشه هر مسأله فرهنگی را باید در تاریخ جست و مسأله ای مانند زبان عربی هم که قدمتی هزار و چند صد ساله دارد طبعاً از آفت برخورد ها و حوادث تاریخی به دور نبوده است .

بیان مساله:

زبان عربي زبان دين و آيين و فرهنگ و تمدن اسلامي است و اين زبان يكي از عوامل وحدت در بين جوامع و ملل مختلف دنيا با بيش از يك ميليارد مسلمان گشته است. آموزش زبان عربي به منظور درك مفاهيم ديني و قرآني است همانطور كه مقام معظم رهبري فرمودند: «زبان عربي كليد معارف اسلامي است» لذا:

1- نيازهاي ديني درك و فهم قرآن و نهجالبلاغه و صحيفه سجاديه، احاديث نبوي و احاديث امامان معصوم و كتب فقهي و كتب تفسير قرآن از ضرورتهاي آموزش زبان عربي است.


برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنیدجزییات بیشتر+دانلود